زندگی نامه آندر تیکر زندگی نامه آندر تیکر

 

 

زندگینامه آندر تیکر The Undertaker Biography

 

مارک ویلیام کالاوی (به انگلیسی: Mark William Calaway)‏(متولد ۲۴ مارس ۱۹۶۵)، یکی از معروفترین کشتی‌گیران حرفه‌ای آمریکایی است که با عنوان آندرتیکر (به انگلیسی: The Undertaker)‏ به معنی مامور کفن ودفن) وارد رینگ می‌شود. وی هم اکنون در اسمکدان فعّال است. او به مدت بیست و یک سال با کمپانی دبلیودبلیوای همکاری کرده‌است.

 

 

مارک کالاوی کشتی حرفه‌ای را ازWCCW (World Class Championship Wrestling) در سال ۱۹۸۴ آغاز نمود. سپس او به World Championship Wrestling در سال ۱۹۸۹ رفت. وقتی که WCCW قراردادش را تمدید نکرد، او در سال ۱۹۹۰ به دبلیودبلیوای پیوست و تا هم اکنون با این کمپانی همکاری کرده‌است. اندر تیکر دو لقب کاملا متضاد یکدیگر دارد: مرد مرده(به انگلیسی: dead man)‏ و نمرده(به انگلیسی: undead)‏ که سرچشمهٔ آنها از شخصیت‌های مختلف وی در طول سال‌ها است. او با مامور کفن و دفن غربی در سال ۱۹۹۰ شروع کرد و در پایان دهه‌ی۹۰، با عنوان رهبر تاریکی بازی کرد. قبل از بازگشتش به مرد مرده در مارس سال ۲۰۰۴، با عنوان امریکایی عوضی(یک موتور سوار) که از ۲۰۰۰ تا۲۰۰۳ از آن استفاده کرد نیز بازی کرد. بازی‌هایی که او تخصص آنها را دارد، مسابقهٔ تابوت، زنده دفن شده، جهنم در قفس، آخرین سواری هستند.

 

کین (به انگلیسی: Kane)‏ به عنوان برادر وی خوانده می‌شود،(البته این دو، هیچ نسبت فامیلی در دنیای واقعیت با یکدیگر ندارند). اندر تیکر در رسلمینیا رکورد شکست ناپذیری ۲۰-۰(۲۰بازی،۲۰برد) را دارد. در کنار تمام موفقیت‌ها و افتخارات، کالاوی سابقهٔ ۸ قهرمانی را دارد: چهار بار قهرماندبلیو دبلیو ای، سه بار قهرمانی سنگین وزندبلیو دبلیو ای با عنوان اندر تیکر، و یک قهرمانی سنگین وزنuswa با عنوان خدای شکنجه. همچنین او یک بار قهرمان هارد کر دبلیو دبلیو اف، هفت بار قهرمان تگ تیم جهان و شش بار قهرمان تگ تیم، و یک بار قهرمان تگ تیم WCW، شده همچنین او برندهٔ رویال رامبل سال ۲۰۰۷ شد. او توسط دبلیو دبلیو ای به عنوان ترسناک‌ترین تمام تاریخ مسابقات معرفی شده‌است. همچنین کالاوی، کسی است که در اولین مسابقهٔ برند راو بازی کرد.

 

او دوران حرفه‌ای خود را از سال ۱۹۸۴ و در WCCW شروع کرد و چندین عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. سپس از سال ۱۹۹۰ به NWA پیوست. در همین بین NWA یا اتحادیه کشتی ملّی به WCW یا کشتی قهرمانی جهانی تبدیل گشت. کالاوی در WCW با نام مارک سنگدل به همراه دن اسپایوی یا با نام مستعار خطرناک (Dangerous) م تیم شده بود. ، وی با اینکه در WCW، جانی ایس و برایان پیلمن را شکست داد؛ امّا در یک رقابت سخت از لکس لوگر شکست خورد. پس از این شکست، کمپانی WCW قرارداد با او را تمدید نکرد و همین موجب شد تا کالاوی با وینس مکمن در WWF قرارداد بسته و به WWF بپیوندد. هیچ باخت در مسابقات رسلمینیا۲۰-۰رکورد استثنایی آندرتیکراست، او در بین تمام کتی گیرانwweوwwfسابق بعد از شاون مایکلز دوم است

 

بالاخره آندرتیکر پس از هفت سال تلاش در کشتی کج، در سال ۱۹۹۰ خود را به فینال سنگین وزن جهان رساند. آن زمان فقط ۲۵ سال داشت و تجربهٔ زیادی نداشت؛ از سوی دیگر حریف او یکی از اسطوره‌های تاریخ کشتی کج هالک هوگان بود. بیشتر مردم فکر می‌کردند که آندرتیکر شانسی به فینال رسیده و حتما بازی را به هالک هوگان می‌بازد. پس از ورود آندرتیکر و هالک هوگان به رینگ، هالک هوگان مدام این ور و آن ور می‌رفت و می‌خواست تشویقش کنند. برعکس آندرتیکر متمرکز کنار رینگ ایستاده بود و کاری نمی‌کرد. بازی شروع شد و تقریبا یکنواخت گذشت. بازی حدود ۱۳:۱۰ دقیقه طول کشید. آخر بازی آندرتیکر با فینیشر معروف خود سر هالک هوگان را به صندلی که یار اندرتیکر آورده بود کوبید و هالک هوگان بی هوش شد. سپس آندرتیکر کارش را تمام کرد و او را برد و پس از خروج از رینگ و گرفتن کمربند جهان، هالک هوگان حدود ۴:۳۰ دقیقه طول کشید که به هوش آید. حتی اشک بر روی چشمان بسیاری از تماشاچیان دیده می‌شد.

 

چند روز بعد هالک هوگان کمربند جهان را از آندرتیکر پس گرفت و او را شکست داد

 

کالاوی در WWF/E کار خود را با عنوان آندرتیکر در سوروایور سریس۱۹۹۰ آغاز کرد. پس از مدّتی، پاول بیرر (Paul Bearer) را به عنوان مربّی همراه برگزید. پاول برر، جامی فلزی را با خود به همراه داشت که با آن آندرتیکر را مسخ می‌نمود و به او قدرت می‌بخشید. آندرتیکر در رستلمینیا جیمی اسنوکارا شکست داد. پس از چند مسابقهٔ دیگر، در سوروایور سریس ۱۹۹۱ علیه هالک هوگان (Hulk Hogan) مبارزه کرد و نخستین عنوان قهرمانی خود را از آن خود نود. البته هوگان پس از چند روز، در مبارزه‌ای سنگین او را شکست داد و کمربند قهرمانی را پس گرفت. آندر تیکر در رستلمینیا۸، هم تیمی و متّحد خود جیک رابرتز (Snakes Robert) را شکست داد(سال ۱۹۹۲). او همچنین علیه برزکر brezekker مبارزه کرد و پیروز گشت. در سوروایور سریس ۱۹۹۲ نخستین مسابقهٔ تابوت (Casket match) بین آندرتیکر و کامالا Kamala (مبارز فوق سنگین وزن سیاه پوست که خود را شبیه آدمخوران آفریقایی آرایش می‌کرد) انجام شد که در آن مسابقه، آندرتیکر پیروز شد.

 

آندرتیکر در سال ۱۹۹۳ مسابقاتی طاقت فرسا علیه جاینت گونزالس (بلند قامت‌ترین کشتی گیر کج تا به امروز) در رستلمینیا۹ و سامراسلم ۹۳ انجام داد و در هر دو نبرد پیروز شد. همچنین چند بار هم علیه یوکوزونا Yokozuna (کشتی گیر فوق سنگین وزن که حدود ۲۷۰ کیلوگرم وزن داشت) مبارزه نمود.

 

 

زندگی نامه آندر تیکر زندگی نامه آندر تیکر

 

 

آندرتیکر برای کسب عنوان قهرمانی در رویال رامبل ۹۴، می‌بایست به مصاف یوکوزانا، قهرمان آن زمان می‌رفت. این مسابقه به صورت (Casket match) برگزار شد که در آن، یوکوزانا با کمک چند کشتی دیگر وی را شکست داد. آندرتیکر که از ناحیهٔ پشت آسیب دیده بود، مجبور شد تا چند ماه به استراحت بپردازد. پس از برگزاری مسابقات رستلمینیا۱۰ مرد میلیون دلاری تد دیبیاسی (Million dollar man) آندرتیکر بدلی را به مردم معرّفی کرد. آندرتیکر واقعی پس از گذراندن دوران استراحت، به رینگ بازگشت و در سامراسلم ۹۴، آندرتیکر بدلی را قهرمانانه شکست داد. ضمن آنکه چند ماه بعد در سوروایور سریس همان سال و در یک مسابقهٔ تابوت موفّق شد تا از یوکوزانا انتقام بگیرد. در همین دوران بود که آندرتیکر با نور پردازی پیشرفته تر، جنگهای روانی، گریمهای ترسناک و صحبت کردن در غیبت، شخصیّت ماورایی و هولناک خود را ارتقا داد.

 

رقابت بین آندرتیکر و اعضای میلیون دلار (شاگردان تد دیبیاسی) در این دوران بسیار پر طرفدار شده بود. آندرتیکر موفّق شد تا بم بم بیگلو و کینگ کونگ باندی را شکست دهد. در رستلمینیا۱۱ هنگامی که علیه کینگ کونگ باندی مبارزه می‌کرد، کاما (Kama) در مسابقه دخالت کرد و جام فلزی آندرتیکر را به زور از پاول برر گرفت. مدّتی بعد جام را ذوب کرد و از فلزش گردنبند ساخت. دشمنی آندرتیکر و کاما به مبارزات بین آن دو در سامراسلم۹۵ و این یور هاوس منتهی شد و با پیروزیهای آندرتیکر خاتمه یافت.

 

آندرتیکر در رستلمینیا ۱۲ رو در روی دیزل قرار گرفت که با پیروزی علیه این حریف قدرتمند، رکورد پیروزی‌هایش را در رستلمینیا به ۵ رسانید. رقیب سرسخت دیگر او منکایند بود که درگیری بین آنها بسیار جدی شده بود. در سامراسلم ۹۶ مبارزه اتاق جوش (Boiler room) بین آن دو انجام گرفت. پاول برر که تغییر موضع داده بود، با جام فلزی به آندرتیکر حمله کرد و این امر به پیروزی منکایند انجامید. آندر تیکر برای انتقام، مبارزه‌ای را به نام زنده‌به‌گور (Buried alive) ترتیب داد. در این مبارزه، برنده می‌بایست بازنده را زنده دفن کند. آندرتیکر با وجود کسب پیروزی علیه منکایند، با دخالت چند مبارز مواجه شد. آنها آندرتیکر را در گور دفن کردند. در سوروایور سریس ۹۶ بین آندرتیکر و منکایند مبارزه‌ای دیگر برگزار شد. آندرتیکر در صورت پیروزی می‌توانست پاول برر را که در قفسی محبوس و از سقف آویزان بود به چنگ آورد. با وجود کسب پیروزی، گروه اکزکیوشنر (Executioner، اعدام‌گر) وارد رینگ شد و کمک کرد تا پاول برر فرار کند. آندرتیکر علیه اعدام‌گر در این یور هاوس مبارزه کرد و او را به سختی شکست داد.

 

بازگشت تیکر در RAW Super show:بالاخره اندرتیکر در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۲ یک شب پس از ROYAL RUMBLE 2012 بعد از گذشت ۱۰ ماه دوری از میادین بازگشت و بار دیگر رو در روی TRIPLE H قرار گرفت وبه او فهماند که می‌خواهد بار دیگر اینبار در WRESTLE MANIA 28 با او مبارزه کند. و توانست برای بار سوم او را در WRESTLE MANIA 28 شکست دهد و به رکورد افسانه‌ای ۲۰-۰ برسد. در پایان مسابقه شان مایکلز داور مسابقه به همراه اندرتیکر از triple h تقدیر کردند زیرا این مسابقه اخرین مسابقه حرفه triple h بود و او از مسابقات کشتی برای همیشه خدا حافظی کرد(گر چه در سامراسلم بازگشت و با براک لزنر مسابقه داد و مسابقه را باخت.

 

 

ازدواج‌های آندرتیکر

 

آندرتیکر در زندگی اش سه بار ازدواج کرد. ازدواج او با همسر اولش جودی لاین هم زمان با ورود او به کشتی کج در سال ۱۹۸۹ بود. آندرتیکر و جودی صاحب دو پسر شدند. گانر، در سال ۱۹۹۳ و کوین در سال ۱۹۹۶ به دنیا آمد. سرانجام آندرتیکر و جودی پس از ده سال در سال ۱۹۹۹ از هم جدا شدند.

آندرتیکر یک سال بعد با دخترعمویش سارا کالاوی ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو دختر به نام‌های چاسی و گراسیه بود. چاسی در سال ۲۰۰۲ و گراسیه در سال ۲۰۰۵ به دنیا آمدند. سرانجام آندرتیکر از سارا هم جدا شد.

بالاخره پس از دو سال دوستی آندرتیکر و میشل مککول، دو کشتی گیر معروف اسمکدان WWE با هم ازدواج کردند.

 

 

 

افتخارات آندرتیکر

 

قهرمان دبلیو دبلیو ای/اف: ۴ بار

قهرمان سنگین وزن جهان: ۳ بار

قهرمان کمربند World Tag Team: برای ۶ بار: ۱ بار با راک – ۱ بار با بیگ شو – ۱ بار با استیو آستین – ۳ بار با کین

قهرمان Hardcore در WWF: برای ۱بار

اولین قهرمانی جهانی اش در سال ۱۹۹۰: پس از شکست هالک هوگان

نباختن هیچ بازی تک به تک در WWF: در سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۳

نباختن هیچ بازی: در ۲۰ مسابقه رستلمنیا

۲۰بازی، ۲۰برد: در رستلمنیا

قهرمان رویال رامبل: در سال

 

زندگی نامه آندر تیکر زندگی نامه آندر تیکر

 

 گردآوری شده توسط : سایت بیوگرافی ما | biographyema.com


لطفاً مطالب را با ذکر منبع انتشار دهید و حامی اولین و بزرگترین مرجع بیوگرافی ایران باشید.