نرسی گرگیا نرسی گرگیا

 

 

این بازیگر فقید در سال ۱۳۴۱ و بازی در فیلم “زمین تلخ” وارد سینما شد و با حضور در فیلم‌هایی همچون “ببرکوهستان”،‌”عشق هرگز”، “‌الماس ۳۳ ،” کشتی نوح” و “شب فرشتگان” از بازیگران پرکار سینما در قبل انقلاب اسلامی محسوب می‌شود. وی در بعد از انقلاب با فیلم “تیغ وابریشم” فعالیت خود را مجددا آغاز و تا فیلم اخیرش “آتش بس” به طور مستمر در سینما حضور داشت.

 

فیلم‌های سینمایی “تشکیلات”، “سرب”، “اعاده امنیت”، “افعی”، “گریز”، “بندر مه آلود”، “تبعیدی‌ها”،”‌گالان”، “چاوش”، “پرستار شب”، “هی جو”، “دندان مار”،”‌چاوش”، “آنها هیچکس را دوست ندارند”، “آشیانه مهر”، “پادرزهر”، “حامی”، “دشمن”، “گارد ویژه”، “گریز از مرگ”، “قانون” و “مجروح جنگی” از جمله فیلم‌هایی هستند که گرگیا در آنها، به ایفای نقش پرداخته است.

آخرین حضور زنده‌یاد “گرگیا” بازی در سریال “اگر عشق نبوده” است که تصویربرداریش چندی قبل به پایان رسید.

فتحی رییس انجمن بازیگران و بدلکاران سینمای ایران در گفت و گو با خبرنگار هنری ایسنا،‌ با بیان اینکه زنده‌یاد گرگیا زحمات زیادی برای انجمن کشیده است گفت: ایشان به عنوان پیشکسوت همیشه حامی ما بودند و از زمان تغییر و تحولات در انجمن بدلکاران خانه سینما خدمات زیادی را انجام دادند و در طول ۱۲ سالی گذشته به عنوان ریاست انجمن به طور مرتب از کمک‌های ایشان بهره گرفتم.

 

فیلم‌شناسی

 

آتش‌بس

گریز از مرگ

چاوش

آشیانه مهر

هی جو

سرب

دندان مار

گارد ویژه

حامی

پادزهر

آن‌ها هیچ‌کس را دوست ندارند

گریز

افعی

تبعیدی‌ها

تشکیلات

تیغ و ابریشم

شب فرشتگان

کشتی نوح

الماس ۳۳

عشق هرگز

ببر کوهستان

زمین تلخ (۱۳۴۱)

 

 

 

 گردآوری شده توسط : سایت بیوگرافی ما | biographyema.com


لطفاً مطالب را با ذکر منبع انتشار دهید و حامی اولین و بزرگترین مرجع بیوگرافی ایران باشید.